Bezwodny płyn chłodniczy specjalnie sformułowany do samochodów zabytkowych. Vintage Cool 180º chroni układ chłodzenia silnika od -40ºC do 180ºC. Unikalne właściwości chronią przed wieloma problemami związanymi ze stosowaniem płynów chłodniczych zawierających wodę, takimi jak: korozja i przegrzewanie.

  ZNAJDŹ DEALERA
 .

Bez wody - bez przegrzewania się
Vintage Cool 180° ma temperaturę wrzenia 180°C i się nie zagotuje.

Bez wody - bez korozji
Woda zawiera tlen, który powoduje korozję. Vintage Cool 180° eliminuje korozję.

Bez wody - bez ciśnienia
Vintage Cool 180° pozwala, aby układ chłodzenia pracował pod niższym ciśnieniem, redukując obciażenie komponentów silnika.

Bez wody - bez wżerów
Vintage Cool 180° powoduje zdecydowanie mniejszą ilość wżerów w porównaniu do płynów na bazie wody.

Bez wody - więcej mocy
Vintage Cool 180° eliminuje przedwczesną detonację spowodowaną przegrzaniem.

 

Technologia
 
Tradycyjne płyny chłodnicze na bazie wody regularnie przekraczają granicę termiczną, która występuje pomiędzy efektywnymi zarodkami wrzenia (A) , a nieefektywnym krytycznym strumieniem ciepła. Krytyczny strumień ciepła pojawia się, gdy efektywne zarodki zaczynają wrzeć. Taki proces nazywany jest DNB. Gdy pojawia się to zjawisko, strumień pary z bąbelkami formuje tzw. hot-spoty (B), a więc bardziej gorące miejsca. Para odprowadza mniej niż 1/30 ciepła niż woda, co powoduje nagłe przegrzewanie się metalu, a to skutkuje przedwczesnym zapłonem.

4 Life
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie muszą być zmieniane. Wlewasz płyn Evans i chroni on Twój silnik aż do końca jego żywotności.

Anti-Freeze
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie zamarzają do temperatury -40°C. Dodatki chroniące przed zamarzaniem nie są potrzebne. 

Nietoksyczne
 
bezwodne płyny chłodnicze Evans zawierają opatentowaną formulację DeTox™ i są sklasyfikowane przez laboratorium z certyfikatem EPA jako nietoksyczne. Jest to jednak środek chemiczny, więc nie nadaje się do spożycia. Trzymaj z dala od dzieci. Unikaj kontaktu ze skórą i oczami. W przypadku kontaktu z rękami lub oczami, spłucz je wodą.