Bezwodny płyn chłodniczy  przeznaczony dla wyczynowych silników. Power Cool 180º chroni układ chłodzenia silnika w temperaturach od -40ºC do 180ºC. Unikalne właściwości chronią przed wieloma problemami związanymi ze stosowaniem płynów chłodniczych zawierających wodę, takimi jak: przedwczesna detonacja i przegrzewanie.

 

  Znajdź Dealera
 .

Bez wody - bez przegrzewania
Power Cool 180º ma temperaturę wrzenia 180°C i się nie zagotuje.

Bez wody - bez korozji
Woda zawiera tlen, który powoduje korozję. Power Cool 180º eliminuje korozję.

Bez wody - bez ciśnienia
Power Cool 180º pozwala, aby układ chłodzenia pracował pod niższym ciśnieniem, redukując obciążenie komponentów silnika.

Bez wody - bez wżerów
Power Cool 180º powoduje zdecydowanie mniejszą ilość wżerów w porównaniu do płynów na bazie wody.

Bez wody - więcej mocy
Power Cool 180º eliminuje przedwczesną detonację spowodowaną przegrzewaniem.

RAJDY, WYŚCIGI, OFF-ROAD, DRIFTING
 

Technologia
 
Tradycyjne płyny chłodnicze na bazie wody, regularnie przekraczają granicę termiczną, która występuje pomiędzy termicznymi zarodkami wrzenia (A) a nieefektywnym, krytycznym strumieniem ciepła. Krytyczny strumień ciepła pojawia się, gdy efektywne zarodki zaczynają wrzeć. Taki proces nazywany jest DNB. Gdy pojawia się to zjawisko, strumień pary z bąbelkami formuje na powierzchni silnika tzw. hot-spoty (B), a więc bardziej gorące miejsca. Para odprowadza mniej niż 1/30 ciepła niż woda, co powoduje nagłe przegrzewanie się metalu, a to skutkuje przedwczesnym zapłonem.

4 Life
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie muszą być zmieniane. Wlewasz płyn Evans, i chroni on Twój silnik aż do końca jego żywotności.

Anti-Freeze
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie zamarzają do temperatury -40°C. Nie ma więc konieczności stosowania dodatków  anti-freeze.

Nietoksyczne
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans zawierają opatentowaną formulację DeTox™ i są sklasyfikowane przez laboratorium z certyfikatem EPA jako nietoksyczne. Jest to jednak środek chemiczny, więc nie nadaje się do spożycia. Trzymaj z dala od dzieci. Unikaj kontaktu ze skórą i oczami. W przypadku kontaktu ze skórą lub oczami, spłucz je wodą.