Bezwodny płyn chłodniczy specjalnie sformułowany do samochodów klasycznych. Classic Cool 180º chroni układ chłodzenia silnika w temperaturach od -40ºC do 180ºC. Unikalne właściwości chronią przed wieloma problemami związanymi ze stosowaniem płynów chłodniczych zawierających wodę, takich jak: korozja i przegrzewanie.

  ZNAJDŹ DEALERA
 .

Bez wody - bez przegrzewania się
Classic Cool 180° ma temperaturę wrzenia 180°C i się nie zagotuje.

Bez wody - bez korozji
Woda zawiera tlen, który powoduje korozję. Classic Cool 180° eliminuje korozję.

Bez wody - bez ciśnienia
Classic Cool 180° pozwala aby układ chłodzenia pracował pod niższym ciśnieniem, redukując obciążenie komponentów silnika.

Bez wody - bez wżerów
Classic Cool 180° pwoduje zdecydowanie mniejszą ilość wżerów w porównaniu do płynów na bazie wody.

Bez wody - więcej mocy
Classic Cool 180° eliminuje przedwczesną detonację spowodowaną przegrzewaniem.

 

Technologia
 
Tradycyjne płyny chłodnicze na bazie wody regularnie przekraczają granicę termiczną, która jest pomiędzy efektywnymi zarodkami wrzenia (A) a nieefektywnym, krytycznym strumieniem ciepła. Krytyczny strumień ciepła pojawia się, gdy efektywne zarodki ciepła zaczynają wrzeć. Taki proces nazywany jest DNB. Gdy pojawia się to zjawisko, strumień pary z bąbelkami formuje tzw. hot - spoty (B), a więc bardziej gorące miejsca. Para odprowadza mniej niż 1/30 ciepła niż woda, co powoduje nagle przegrzewanie się metalu, a to skutkuje przedwczesnym zapłonem.

4 Life
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie muszą być zmieniane. Wlewasz płyn Evans i chroni on Twój silnik aż do końca jego żywotności.

Anti-Freeze
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie zamarzają do temperatury -40°C. Nie ma więc konieczności stosowania dodatków anti-freeze.

Nie toksyczne
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans zawierają opatentowaną formulację DeTox™ i są sklasyfikowane przez laboratorium z certyfikatem EPA jako nietoksyczne. Jednak jest to środek chemiczny, więc nie nadaje się do spożycia. Trzymaj z dala od dzieci. Unikaj kontaktu ze skórą i oczami. W przypadku kontaktu z rękami lub oczami, spłucz je wodą.