Bezwodny płyn chłodniczy rekomendowany przez  Rotax Aircraft Engines. Aero Cool 180º NPG+c chroni układ chłodzenia silnika w temperaturach od -40ºC do 180ºC. Unikalne właściwości chronią przed wieloma problemami związanymi ze stosowaniem płynów chłodniczych zawierających wodę, takimi jak: przegrzewanie i korozja.

  ZNAJDŹ DEALERA
 .

Bez wody - bez przegrzewania
Aero Cool 180° ma temperaturę wrzenia 180°C i się nie zagotuje.

Bez wody - bez korozji
Woda zawiera tlen, który powoduje korozję. Aero Cool 180° eliminuje korozję.

Bez wody - bez ciśnienia
Aero Cool 180° pozwala, aby układ chłodzenia pracował pod niższym ciśnieniem, redukując obciążenie komponentów silnika.

Bez wody - bez wżerów
Aero Cool 180° powoduje zdecydowanie mniejszą ilość wżerów w porównaniu do płynów na bazie wody.

Bez wody - więcej mocy
Aero Cool 180° eliminuje przedwczesną detonację spowodowaną przegrzewaniem.

Silniki ROTAX
912 oraz 914
 

Technologia
 
Tradycyjne płyny chłodnicze na bazie wody, regularnie przekraczają granicę termiczną, która występuje pomiędzy efektywnymi zarodkami  wrzenia (A) a nieefektywnym, krtycznym strumieniem ciepła. Krytyczny strumień ciepła pojawia się, gdy efektywne zarodki ciepła zaczynają wrzeć. Taki proces nazywany jest DNB. Gdy pojawia się to zjawisko, strumień pary z bąbelkami formuje na powierzchni silnika tzw. hot-spoty (B), a więc bardziej gorące miejsca.  Para odprowadza mniej niż 1/30 ciepła niż woda, co powoduje nagłe przegrzewanie się metalu, a to skutkuje przedwczesnym zapłonem.

4 Life
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie muszą być zmieniane. Wlewasz płyn Evans i chroni on Twój silnik aż do końca jego żywotności.

Anti-Freeze
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie zamarzają do temperatury -40°C. Nie ma więc konieczności stosowania dodatków anti-freeze.

Nietoksyczne
 
Bezwodne płyny chłodnicze zawierają opatentowaną formulację DeTox™ i są sklasyfikowane przez laboratorium z certyfikatem EPA jako nietoksyczne. Jednak jest to środek chemiczny, więc nie nadaje się do spożycia. Trzymaj z dala od dzieci. Unikaj kontaktu ze skórą i oczami. W przypadku kontaktu z rękami lub oczami, spłucz je wodą.